English

Duyurular

TangoPoint ile veya başka etkinliklerle ilgili tüm haberler burada. Sadece milonga değil tabi, promosyonlar, çekişlişler, gösteri dansı duyuruları. Kısaca bilmeniz gereken her şey bu bölümde.

« önceki

NIPPON MILONGASI BASIN TOPLANTISI

7 Ocak 2015 Çarşamba

Sevgili Basın mensubu kardeşlerim, canlarım ciğerlerim, seçkin dansçı arkadaşlarım, Point milongasından, ordan-burdan tanıdıklarım, hayranlarım, Milongator sitesinin değerli evlatları… 2015 yılının ilk basın toplantısına hoş geldiniz !...

Geleneksel bir açılış cümlesiyle başlayalım: Yeni yılın hepimize sağlık, mutluluk, bol para, kocaman milongalar, bol Rus…Ah pardon… Herkese dilediklerini vermesini dilerim. 2015 yılına da oldukça hareketli günlerle başlıyoruz. Onun için zaman geçirmeden bu toplantıyı yapmak istedim.

Şimdi bu hafta içinde yaptığımız duyuruyla ilgili sorularınızı almaya başlayayım. Bir kez daha yapmıştık, yine yapalım ve bu sefer de tersten gidelim. Evet efendim, siz beşinci muhabir arkadaş, buyrun sorun…

5. BASIN MUHABİRİ : Gözünüz doymadı galiba Milongatör beycim. Point’ten sonra bir de Nippon. Yoksa haftanın yedi günü yedi farklı otelde yedi tane milonga mı yapmayı düşünüyorsunuz ?
MİLONGATÖR : Ağzınızdan bal damlıyor muhabir kardeş. Neden olmasın ? Tango eğitmenliği yapmadığıma ve tek işim organizasyon olduğuna göre sizin dediğiniz gibi her gün bir milonga yapmak çok hoş olurdu. Ama hedefim, milonga yapmış olmak için yapmak değil, gerçekten kaliteli bir ürün çıkacaksa ve pazardaki bir boşluğu dolduracaksa organizasyona girişmek.

4. BASIN MUHABİRİ : Yani Nippon Milongası hem kaliteli hem de bir boşluğu dolduracak, öyle mi ?
MİLONGATÖR : Kesinlikle öyle. Daha önce değişik amaçlarla Nippon’da sayısız milonga yaptık. Mekan çoğu dansçı tarafından çok beğenildi. Nippon’un tek dezavantajı Point’le karşılaştırılmaktı. Point’in manzarası Nippon’da yok. Doğru. Ancak, bu büyüklükte, böyle merkezi bir yerde, ses ve ışık düzeni bu kadar milongaya uygun, servisi , kalitesi her şeyiyle milongaya bu kadar yakışan bir mekan bulmak gerçekten çok zor. Yalnız bir ricam olacak, şu kamerayı ağzımın içinden çıkarır mısınız ? Çok yaklaştınız da...

3. BASIN MUHABİRİ : Armada Milongasını yapan Serdar beyle bir ortaklığınız mı var ?
MİLONGATÖR : Yok efendim. Nerden çıkardınız ? Kendisine sordum, “başka bir yerde milonga yapmayı düşünüyorsanız yapın, yapmayacaksanız ben yapabilirim” dedim. O da “biz bir şey yapmıyoruz, sen istediğin gibi davran” dedi. Bu şartlarda hemen Nippon Otel yönetimi ile konuşup organizasyonu yapmaya karar verdim. Doğal olarak hedefim her pazartesi akşamını milongaya ayıran o insanların dağılmamasını sağlamak. Hatta onun için müziklerini Armada’da çalan DJ’lerin yapmasına gayret edeceğim ki kendilerini daha rahat hissetsinler.

2. BASIN MUHABİRİ : Diyelimki birkaç hafta içinde Nippon Milongası çok beğenildi ve her hafta ağzına kadar doluyor. Hep yapmaya devam edecek misiniz ?
MİLONGATÖR : Armada açılana kadar devam edeceğiz tabiî ki. Ne kadar dolu giderse gitsin Armada açıldığında pazartesi Nippon milongaları bitecek. Başka bir gün yapılır mı yapılmaz mı o günkü şartlara bakarak karar vereceğiz.

1. BASIN MUHABİRİ : Biraz milonga içeriği hakkında bilgi verir misiniz ?
MİLONGATÖR : Vereyim. Aslında gelenler bilir, Point’ten hiçbir farkı yok. İçki menü 25TL, yemek menü 35 TL, otopark için araçlarınızı Point’in valelerine bile bırakabiliyorsunuz. Otele girince tek kat yukarı çıkıp A katındaki restauranta giriyorsunuz. Kocaman bir salon, düzgün bir pist ve özenle yerleştirilmiş masa düzeni ile karşılaşıyorsunuz. Tek fark, pazartesi akşamları yapılacağı için Nippon Milongası saat 21:00’de başlayacak, 01:00’de bitecek. Başka sorusu olan ?

3. MUHABİRİ : Point milongalarına devam edecek misiniz ? Yani perşembeleri Point var mı ?
MİLONGATÖR : Var. Hatta şöyle söyleyeyim: VAR. Sonuçta iki ayrı üründen bahsediyoruz. Yeni bir ürün geldi diye diğerini kenara atamayız. Neredeyse on yıldır perşembe akşamlarının tartışmasız yıldızı Point, yine bildiğiniz formatıyla devam edecek.

4. BASIN MUHABİRİ : Armada’ya gidenlerin dışında Nippon’a gelen olur mu sizce ?
MİLONGATÖR : Neden olmasın. Nippon’un ulaşım kolaylığını da düşünürseniz oldukça renkli bir pazartesi milongası olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Sevgili muhabir arkadaşlar, tango dünyası ve kalabalığı görüp burada n’oluyo lan diye aramıza karışanlar da dahil olmak üzere toplantımıza katılan herkese teşekkür ederim. Şimdilik sloganımız şöyle oldu. Repeat after me please:

Her pazartesi Nippon’da, her perşembe Point’te veya başka akşamlar başka milongalarda görüşmek üzere… Hoşçakalın

« önceki
                Web Stat