English

Günlük

« önceki

MÜKEMMEL POINT

7 Nisan 2017 Cuma

Sevgili Günlük,

Bu haftalık ondan-bundan bahsetmeyeyim dedim. Özetle:

Yüce Atamızın önderliğinde kurulup bugüne kadar gelen Cumhuriyetimizi yıkmaya çalışan tüm bağnaz, yobaz, üçkağıtçı, bölücü, yalancı ve talancı kişilerin emellerine ulaşamayıp tarihin karanlık boşluğunda yok olup gitmeleri için tek bir kelime yetiyor:

HAYIR

Bunu ne zaman ki bütün ulusça söyleriz, işte o zaman Cumhuriyeti hak ederiz. Yoksa işimiz yüzde üçlere-beşlere kaldıysa zaten geçmiş olsun. Referanduma kadar gökyüzü masmavi olacak ama ondan sonra sonuç ne çıkarsa çıksın karanlık günlere ve hiç yaşamadığımız ölçüde karanlık ve kanlı mücadelelere hazır olalım derim.

Tamam, karamsarlık köşesi bitti. Ondan-bundan bahsetmeyelim dedim ama bu akşamki Point’ten bahsetmezsem olmaz. Çünkü nasıl güzel bir geceydi, anlatılmaz yaşanırdı. Sanki takvim bundan beş yıl öncesini gösteriyordu. O zamanlar olduğu gibi, milongaya biraz erkence gelenler masa kapma yarışı yapıyorlar, gidip içeride en şık hallerine bürünüp müziğin başlamasını bekliyorlardı. Dahası epeyce dansçı milonga öncesi Point’in sunduğu güzel yemek menü avantajını kullanmaya karar vermişti.

Yüz kişiyi aşan katılım ve gelen herkesin salonu mutlu bir şekilde terk etmesi, sanki tango dünyasında bölünmelerin ve parçalanmaların bittiğini, artık tekrar toparlanma günlerinin geldiğini gösteriyordu. Kim ne dersin tangomuz böyle seçkin, büyük ve güzel mekanları hak ediyor. Yeter ki biz tangocular olarak o güzel mekanların kıymetini bilelim. Günlükcüm, o güzel mekanlardan birinin şanslı organizatörü de bildiğin gibi benim. Onbir yılı aşkın süredir elimden geldiğince o pisti her hafta tangoculara açık tutmaya çalıştım. Point Otel yönetiminin çok büyük desteği olmadan da bu işin altından kalkmak mümkün olmazdı. Bundan sonra da Türkiye’de dans edilebildiği sürece Point aynı güzellikle pistini bizlere açmaya devam edecek.

Tamam mı ? İç karartma faslından sonra iyi bir kapanış oldu mu ? Evetse artık yatabilirim. Haa.. Bir de Yüksel süperdi. İyi geceler dostum,

Güralp

itiraf.com köşesi: Ne kadar iyimser olmaya çalışırsam çalışayım, içimde büyük bir endişe var. Gelecek haftaki Point de eminim ki çok güzel geçecek. Sonra referandum. Sonra ? Bilmiyorum.

« önceki
                Web Stat