English

Günlük

« önceki

YERLİ VE MİLLİ MİLONGA

20 Aralık 2020 Pazar

Sevgili Günlük,

Sana sürekli Point’ten haberler verip “şöyle iyiydi, böyle güzeldi” falan derken, aslında kafamın içi tangoyla ilgili bazı konularla dolup taşıyor. Dünkü dolara karşı milli hamlemizin nasıl olacağını duyunca kafamda şimşekler çaktı ve birçok konuyu birkaç cümlede toparlayabileceğimi fark ettim. Nasıl mı? Şöyle:

Şimdi patron açıkladı ya, dolar üstüne oynanan oyunları bozmak için yerli telefon, yerli bilgisayar, kısaca her konuda yerli teknoloji ürünleri kullanacağız diye… İşte biz tangocular -genel olarak kendimizi %52 içinde görmesek de- aynı şeyleri tangoda uyguluyoruz.

* “Cabeceo yapmayız, kültürümüzde yok” demiyor muyuz? DİYORUZ
* Piste çıkarken gelen çiftten piste çıkış izni almıyor muyuz? ALMIYORUZ
* Zaman zaman pistte 3-4 çiftin dans edebileceği alanda dans etmiyor muyuz? EDİYORUZ
* Ben rondaya uymam, ronda bana uysun demiyor muyuz? DİYORUZ
* Pistte kalabalık içinde gördüğümüz çiftin Arjantinli olduğunu duyunca “Biz bunlardan çok daha iyi dans ediyoruz” diye düşünmüyor muyuz? Ne düşünmesi… EMİNİZ
* Ne çaldığı konusunda hiçbir fikrimiz olmadan “DJ uyuttu beeaaa” diye söylenmiyor muyuz? SÖYLENİYORUZ
* Dans etmediğimiz tandalarda pisttekilere saygı göstermek yerine, pist çevresinde gürültülü sohbetler yapmıyor, hatta sesi sonuna kadar açık şekilde elimizdeki telefondan video izlemiyor muyuz? İZLİYORUZ ve de GÜRÜLTÜ YAPIYORUZ
* Cortina çaldığında pisti boşaltıyor muyuz? HAYIR
* Bütün bunları yapıp yine de milongada çok eğlenmiyor muyuz? EĞLENİYORUZ

Daha çok şeyler sayılabilir de kısa keselim. İşte bütün bunların sonunda Arjantindeki klasik milongaların çok ötesinde “YERLİ VE MİLLİ MİLONGALAR”ımız yok mu? VAR. Demek ki neymiş, yerli telefon, yerli uçak vs vs hayal değilmiş, hepsi de olurmuş. Uzun adama söylenip durmayalım(!)

Şimdi dağılıyoruz Günlükcüm,

Güralp

« önceki
                Web Stat